Reklama
Reklama

76. rocznica wybuchu II wojny światowej: niewielu poznaniaków na obchodach

fot. Włodzimierz Hoppel

We wtorek w całym kraju obchodzono 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nie inaczej inaczej było w Poznaniu. Szkoda tylko, że niewielu mieszkańców miasta zdecydowało się na wzięcie udziału w uroczystościach.

O 14:00 w kościele św. Józefa odprawiona została msza w intencji ofiar wojny. 60 minut później pod Pomnikiem Armii Poznań rozpoczęły się główne uroczystości. Złożono kwiaty, odbył się także apel pamięci.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W obchodach udział brali przedstawiciele władz miasta i regionu, politycy, kombatanci i zwykli obywatele. Tych jednak było bardzo mało. - Polacy podjęli w 1939 roku walkę, która była nierówna: wiedzieliśmy, że idzie wojna i nie mamy szans. Dzisiaj żyjemy w zupełnie innych czasach, od 25 lat już sami o wszystkim decydujemy. W związku z tym musimy pamiętać o tym co było, ale też o tym, że od nas zależy jaką mamy armię, stosunki narodowe, z kim współpracujemy. Nic nie jest dane na zawsze i trzeba cały czas o to walczyć. Taka uroczystość to przypomnienie, że to, co wydarzyło się w 1939 roku, nie powinno się nigdy powtórzyć - powiedział wojewoda wielkopolski, Piotr Florek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro