Reklama

Przemoc w poznańskim żłobku? Wydział Zdrowia przeprowadził kontrolę - stwierdzono uchybienia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta przeprowadził kontrolę w żłobku "Brzdąc" przy ulicy Ścinawskiej w Poznaniu, po tym jak do rodziców dotarła anonimowa informacja o stosowaniu przemocy wobec dzieci. Kontrola potwierdziła liczne uchybienia.

Żłobek "Brzdąc" mieści się przy ulicy Ścinawskiej w Poznaniu. Może przyjąć 25 dzieci. Problemy pojawiły się po tym, jak rodzice otrzymali anonimową informację, że w placówce dochodzi do stosowania wobec dzieci przemocy. Wówczas kontrolę zapowiedział Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Dziś są już znane jej wyniki. Wiadomo, że kontrola wykazała liczne uchybienia w placówce.

Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wykreślenia żłobka z rejestru żłobków i klubów dziecięcych, prowadzonego przez Prezydenta Miasta Poznania. Po zakończeniu kontroli możliwe jest rozwiązanie umowy o dofinansowanie miejsc dla dzieci przebywających w żłobku - informuje Hanna Surma,rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Podczas kontroli stwierdzono między innymi, że nie wszyscy pracownicy posiadali wymagane kwalifikacje i doświadczenie, wydawano mniej posiłków w stosunku do liczby dzieci - nie były one też zgodne z zaplanowany na dany dzień jadłospisem. Ponadto część wyposażenia żłobka nie posiada wymaganych atestów i certyfikatów ponadto żłobek nie posiadał opinii Sanepidu dotyczącej działalności żłobka w zakresie wyżywienia dzieci.

Zalecenia pokontrolne zostaną przekazane dyrekcji żłobka, a brak ich wykonania będzie skutkować wykreśleniem placówki z rejestru żłobków i klubów dziecięcych - dodaje Surma.

Wszystkie kwestie związane z ewentualnym stosowaniem przemocy są przedmiotem badania przez policję pod nadzorem prokuratury - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro