Reklama

Pływalnia w parku Kasprowicza: znowu problem z wodą

Zdjęcie z połowy sierpnia | fot. Anita
Zdjęcie z połowy sierpnia | fot. Anita

W połowie sierpnia pisaliśmy o zielonej wodzie, która pojawiła się w dużym basenie na terenie pływalni w parku Kasprowicza. Problem powrócił.

W połowie sierpnia mieszkańcy skarżyli się, że w dużym basenie na terenie pływalni w parku Kasprowicza woda zmieniła kolor na zielony. Ostatecznie podjęto decyzję o spuszczeniu wody, wyczyszczeniu niecki i ponownym jej napełnieniu.

Niestety w tym tygodniu sytuacja się powtórzyła. Do naszej redakcji dotarła informacja, że woda w dużym basenie ponownie ma "nieciekawy" kolor. - Rzeczywiście w czwartek otrzymaliśmy informację, że jest problem z wodą w dużym basenie - mówi Błażej Daracz z POSiR. - Okazało się, że system filtrowania wody został zapchany przez jakiś materiał, prawdopodobnie koszulkę. Woda nie była więc odpowiednio filtrowana - dodaje.

Jeszcze w czwartek system filtrowania został udrożniony. - Obecnie z dużego basenu nie można korzystać. Mieszkańcy będą mieli dostęp do basenu w weekend, który zapowiada się upalnie - tłumaczy Daracz. Woda ma już wtedy zachęcać do kąpieli.

To ostatnie dni korzystania z letnich pływalni na świeżym powietrzu w Poznaniu. Ta w parku Kasprowicza i ta na Chwiałce będą czynne do końca wakacji, a więc tylko do poniedziałku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
27.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro