Reklama
Reklama

W niedzielę kolejne ściganie na Golęcinie

fot. Piotr Sagalara, archiwum
fot. Piotr Sagalara, archiwum

Na niedzielę, 30 sierpnia, zaplanowano II turniej Lotto Poznań Speedway Cup. Na Golęcinie znów zjawią się zawodnicy walczący o Indywidualne Mistrzostwo Poznania. Początek pierwszego biegu o 16:30.

11 lipca najlepszy okazał się Daniel Pytel. Były zawodnik poznańskich Skorpionów pojawi się w obsadzie i tym razem. W stawce doszło do kilku zmian. Debiut w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Poznania zaliczy m.in. Damian Adamczak.

Cały cykl składa się z trzech turniejów. Do końcowej klasyfikacji wliczane będą punkty zdobyte w poszczególnych imprezach. Liczy się zatem wynik każdego biegu. Co ważne, podczas ostatniej odsłony rywalizacji (19 września), dorobek zawodników będzie mnożony razy dwa.

Kibice na Golęcinie po raz pierwszy zasiądą na plastikowych siedzeniach. Bilety (w cenie 20 złotych - nie ma wejściówek ulgowych) nabywać można w kasie stadionu w godzinach 15:30 - 18:00 (czwartek i piątek), 11:00-15:00 (sobota), a w dniu zawodów od 11:30.

40 złotych kosztować będzie bilet na trybunę główną. W jego cenie zawarty jest program zawodów (pozostali widzowie muszą wydać na niego 5 zł) i poczęstunek. Dzieci do ukończenia 12. roku życia wchodzą na stadion za darmo, pod warunkiem okazania ważnej legitymacji szkolnej.

Istnieje również możliwość nabycia karnetów na trzy najbliższe imprezy żużlowe: 2. i 3. odsłonę LPSC oraz Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów (15 września). Taki pakiet kosztuje 40 zł.

W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w rejonie stadionu i ograniczoną liczbą miejsca parkingowych, organizatorzy zalecają dojazd komunikacją miejską.

Obsada zawodów:
Piotr Dziatkowiak - 3ton Slany
Dawid Wawrzyniak Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
Ondrej Smetana -Lechma Oskar PSŻ Poznań
Adrian Szewczykowski -Lechma Oskar PSŻ Poznań
Maciej Fajfer- Polonia Piła
Kamil Pulczyński - KMŻ Lublin
Emil Pulczyński -Lechma Oskar PSŻ Poznań
Daniel Pytel -Speedway Wanda Instal Kraków
Rafał Konopka - Redcar Bears
Marcin Jędrzejewski -Polonia Bydgoszcz
Łukasz Sówka- Wybrzeże Gdańsk
Damian Adamczak - Orzeł Łódź
Thomas Venstad - Outrup Speedway Club
Oleg Mihailov - Lokomotiv Daugavpils
Denis Zvorgin - Lokomotiv Daugavpils
Mateusz Burzyński - SPAR Falubaz Zielona Góra

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro