Reklama
Reklama

10 000 nowych użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Tylko w tym sezonie do systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego dołączyło 10 tysięcy nowych użytkowników. Rozbudowany system cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rekordzista od 20 kwietnia wypożyczał rowery aż 600 razy.

20 kwietnia nowy sezon rozpoczął system Poznańskiego Roweru Miejskiego. Początkowo poznaniacy mogli korzystać tylko z 16 stacji rowerowych. Dziś mają do dyspozycji 37 stacji i ponad 400 jednośladów. Zwiększenie liczby stacji przekłada się na zwiększenie liczby użytkowników. - Tylko od połowy kwietnia rodzina użytkowników publicznych jednośladów w stolicy Wielkopolski powiększyła się o 52 procent. Bieżący miesiąc jest pod tym względem rekordowy - od początku sierpnia rejestracji dokonało 3174 mieszkańców, czyli o prawie 500 osób więcej niż w lipcu - wyjaśnia Nextbike Polska, operator systemu.

Od początku tegorocznego sezonu system zyskał natomiast aż 10 tysięcy nowych użytkowników. - Obecnie w Poznaniu do systemu PRM średnio co 11 minut dołącza nowy użytkownik. Najaktywniejszy rowerzysta sięgał już w tym roku po jednoślady prawie 600 razy, czyli średnio 4-5 razy dziennie. Dotychczasowy dzienny rekord wynajmów miał miejsce 22 sierpnia, kiedy po rowery sięgano 1294 razy. Jest to jednocześnie najlepszy wynik w całej historii poznańskiej sieci wypożyczalni - dodaje.

Z których stacji poznaniacy korzystają najczęściej? W czołówce tych, gdzie najchętniej wypożyczane są jednoślady, niezmiennie znajdują się stacje Półwiejska, 27 Grudnia, Most Teatralny, Małe Garbary i Rondo Rataje. Rowery oddajemy najchętniej dodatkowo na Rynku Jeżyckim. Najczęściej pokonywane trasy to natomiast: Półwiejska - Rondo Rataje (w dwóch kierunkach) oraz Małe Garbary - Rondo Śródka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro