Reklama

Dziesięć toalet publicznych stanie w okolicy Starego Rynku

O problemie braku toalet publicznych mówi się od lat. Największy problem jest w rejonie Starego Rynku, ale w najbliższym czasie ma się to zmienić. Miasto chce w okolicy Starego Rynku ustawić dziesięć nowoczesnych toalet.

O śmierdzącym problemie w okolicach Starego Rynku pisaliśmy na naszych łamach w ubiegłym tygodniu. Na problem zwracają uwagę między innymi osiedlowi radni ze Starego Miasta, ale dobrze znają go też przedstawiciele miasta. Niestety w ostatnich latach powstało tylko osiem nowoczesnych sanitariatów. Okazuje się, że w ciągu kolejnych dwóch lat może powstać dziesięć nowych samoczyszczących toalet. Koszt dziesięciu nowych toalet, które staną w centrum miasta to 2,5 miliona złotych - Trudno powiedzieć, czy to wpłynie na pewne niepożądane zachowania, ale na pewno zwiększy komfort osób korzystających z parków, przestrzeni publicznych i na pewno nie będzie argumentów, że nie ma gdzie załatwiać swoich potrzeb - mówi Maciej Dźwig z Usług Komunalnych.

Ustaleniem lokalizacji nowych toalet zajmą się radni ze Starego Miasta, którzy przeprowadzą konsultacje z mieszkańcami. Konsultacje będą trwały do połowy września na stronie Rady Osiedla Stare Miasto w serwisie Facebook. Swoje propozycje można też przesyłać na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro