Reklama
Reklama

2 dziennikarzy zastrzelonych podczas relacji 'na żywo' w USA

fot. twitter.com/WDBJ7
fot. twitter.com/WDBJ7

Do bezprecedensowych zdarzeń doszło w środowy poranek w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Podczas transmisji na żywo zastrzelona została dziennikarka i pracujący z nią operator.

TVN24, powołując się na zachodnie agencje informacyjne, podaje, że dramat rozegrał się o 6:45 czasu lokalnego. Alison Parker, pracująca w WDBJ7, przeprowadzała wywiad w jednym z centrów handlowych na terenie hrabstwa Bedford (stan Wirginia).

W pewnym momencie nieznany sprawca śmiertelnie postrzelił Parker (24 l.) i Adama Warda (27 l.). Ofiary były parą nie tylko w pracy: spotykali się prywatnie i planowali wspólną przyszłość.

Na razie nie wiadomo kto i dlaczego zabił. W sumie oddano osiem strzałów.

  • Aktualizacja
    środa, 26.08.2015 r., godz. 22.04
    Aktualizacja
    środa, 26.08.2015 r., godz. 22.04
    Zabójcą jest 41-letni Vester Lee Flanagan. Po zabiciu dziennikarzy podjął próbę samobójczą, po której zmarł w szpitalu. Wcześniej przesłał do stacji ABC News manifest w którym opisał, że czuł się dyskryminowany ze względu na ciemny kolor skóry i homoseksualną orientację. Jak się okazało, zabójca pracował dla stacji WDBJ-TV, jednak został zwolniony 2 lata temu, ponieważ - jak określił jego były szef - 'trudno się z nim współpracowało'.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro