Reklama

Kończy się remont na Golęcinie. Projekt znów trafi do budżetu obywatelskiego

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Dobiega końca remont trybun na stadionie POSiR przy ul. Warmińskiej 1. Możliwe, że to nie koniec pracy na tym obiekcie. Sportowy Golaj po raz kolejny trafi na listę projektów zgłoszonych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy: mieszkańcy stolicy Wielkopolski przy okazji dwóch poprzednich głosowań przekazali na golęcinski stadion kilka milionów złotych. Za te pieniądze udało się m.in. wyremontować tor żużlowy, boisko do futbolu amerykańskiego czy zamontować 3750 plastikowych krzesełek.

Dzięki tym zabiegom zmagania zawodników można oglądać w coraz lepszych warunkach. Przedstawiciele Sportowego Golaja nie rezygnują ze swojego planu i po raz kolejny postarają się o dofinansowanie. - Chcemy dokończyć remont trybun. Część została uporządkowana, reszta wygląda koszmarnie - wyjaśnił Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań, jednego z inicjatorów akcji.

Działacze nie obawiają się, że obywatelom nieco "przejadł" się już remont stadionu. - Sportowy Golaj jest jednym z nielicznych projektów, których realizację naprawdę widać. Będziemy robić wszystko, aby zdobyć głosy mieszkańców - zapowiedział Ładziński.

Od tego roku nieco zmieniono zasady podziału pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Środków jest więcej (15 mln zł), jednak zostały one podzielone na projekty ogólnomiejskie (5 mln, maksymalnie 2 mln na jeden projekt) i dzielnicowe (2 mln złotych na każdą z pięciu dzielnic). Sportowy Golaj aplikuje o pieniądze z puli ogólnomiejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
31.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro