Reklama
Reklama

Koźlę sarny wpadło do studni. Pomogli strażacy

fot. st.kpt. Bogusław Podgórski / KP PSP Środa Wielkopolska
fot. st.kpt. Bogusław Podgórski / KP PSP Środa Wielkopolska

Nietypowe zgłoszenie odebrali we wtorek strażacy ze Środy Wielkopolskiej. Poinformowano ich, że w miejscowości Winna na terenie gminy Zaniemyśl koźlę sarny wpadło do... studni melioracyjnej.

Strażacy nie tylko gaszą pożary i pomagają ofiarom wypadków komunikacyjnych. Spora część interwencji dotyczy pomocy zwierzętom, również tym dzikim. Jedno z takich zgłoszeń we wtorek otrzymali strażacy ze Środy Wielkopolskiej. Czego dotyczyło?

Okazało się, że na jednym z pól w miejscowości Winna na terenie gminy Zaniemyśl do studni melioracyjnej wpadło koźlę sarny. - Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp strażaków z JRG Środa Wlkp. Przybyli na miejsce ratownicy potwierdzili że w studni melioracyjnej o głębokości ok. 2 metrów znajduje się koźlę sarny - wyjaśniają strażacy ze Środy Wielkopolskiej. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu sarny ze studni przy użyciu węża strażackiego. Po wydobyciu zwierzę o własnych siłach oddaliło się na pobliskie pole - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro