Reklama
Reklama

Policjanci żądają większych podwyżek. Będą strajkować?

fot. wikipedia
fot. wikipedia

Funkcjonariusze policji dostaną w przyszłym roku podwyżki, jednak o wiele niższe niż oczekiwane przez nich samych. To nie podoba się przedstawicielom związków zawodowych, którzy nie wykluczają wyjścia na ulice.

Jak podaje Dziennik Gazeta prawna, jeszcze premier Donald Tusk obiecał policjantom 300 złotych podwyżki i to niezależnie od stopnia służbowego czy zajmowanego stanowiska. Te środki miały zrekompensować kilkuletnie zamrożenie płac.

W 2016 roku służby mundurowe otrzymają na podwyżki 390 mln zł, z czego 267 mln zł trafi do policji. Przedstawiciel Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, Tomasz Krzemieński, wyliczył, że każdy funkcjonariusz otrzyma ok. 175 złotych. Tymczasem Komenda Główna Policji szacuje tę kwotę na średnio 161 zł.

- Nie dość, że zamiast 300 zł, mamy dostać jałmużnę, to minister Piotrowska próbuje jeszcze nas skłócić, przerzucając odpowiedzialność na szefów poszczególnych służb i związki, którzy mają ustalić zasady podziału symbolicznej podwyżki - powiedział w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawną Andrzej Szary, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Z kolei Krzemieński zapowiada pikiety na ulicach miast wojewódzkich i wyjazd od Brukseli, gdzie policjanci będą przypominać o niespełnionych obietnicach Donaldowi Tuskowi.

Ostatni raz policjanci otrzymali podwyżki trzy lata temu, tuż przed Euro 2012.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro