Reklama
Reklama

Wilda: nieszczepiony pies pogryzł mężczyznę

Na początku sierpnia pisaliśmy o agresywnym psie, który nie był szczepiony przeciw wściekliźnie, a pogryzł cztery osoby w rejonie ulicy Rubież. Do podobnej sytuacji doszło na Wildzie. Agresywny mieszaniec ugryzł mężczyznę w nogę. Właściciel czworonoga nie chciał przedstawić poszkodowanemu zaświadczenia o szczepieniach. Okazało się, że zwierzę nie było szczepione.

O sprawie agresywnego psa, który pogryzł cztery osoby w rejonie ulicy Rubież piszemy TUTAJ. Nie jest to jednak jedyny taki przypadek w Poznaniu. Do podobnej sytuacji doszło w ostatnich dniach na Wildzie, w pobliżu ulicy Leszczyńskiej.

- Spacerującego na smyczy psa zaatakował inny pies, który także był na spacerze ze swoim opiekunem, jednak biegał luzem - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - Mężczyzna chcąc obronić swojego pupila ściągnął smycz za siebie sądząc, że właściciel drugiego czworonoga uspokoi go. Niestety nie zdążył. Agresywny, średniej wielkości mieszaniec, ugryzł mężczyznę w nogę - dodaje.

Poszkodowany natychmiast zażądał od właściciela agresywnego psa zaświadczenia o szczepieniu przeciw wściekliźnie. - Kiedy ten odmówił sprawę zgłosił do straży miejskiej i udał się do lekarza - tłumaczy Piwecki.

Poinformowani o całym zajściu strażnicy wiele razy próbowali skontaktować się z właścicielem agresywnego psa, jednak mężczyzna unikał spotkania z funkcjonariuszami. Ostatecznie sprawę zgłoszono do sanepidu. - Gdy udało się porozmawiać z właścicielem czworonoga okazało się, że powodem wszystkich uników był brak aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Pies nie był poddany obowiązkowemu szczepieniu od 2013 roku. Natychmiast nakazano właścicielowi przewiezienie psa do lecznicy weterynaryjnej celem wykonania niezbędnych badań oraz dostarczenie do siedziby straży miejskiej aktualnego zaświadczenia lekarskiego - mówi. Po wykonaniu badań informację o stanie zdrowia psa przekazano pogryzionemu mężczyźnie.

Właściciel agresywnego psa otrzymał mandaty w wysokości 500 złotych (za zaniechanie obowiązku wynikającego z art. 85 Ustawy o zdrowiu zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt) oraz w wysokości 100 zł (za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro