Reklama
Reklama

Poznań: powstał pierwszy w mieście "parking dla psów"

Szczególnie latem zostawianie psa w nagrzanym samochodzie może się tragicznie skończyć dla czworonoga. Na Franowie właściciele psów, którzy zabierają swoje pupile na zakupy, mogą spokojnie udać się do sklepu. Psa zostawią bowiem na pierwszym w mieście "parkingu dla psów".

Buda, cień i woda - to wszystko znajduje się na pierwszym w Poznaniu "parkingu dla psów", który powstał na terenie Parku Handlowego Franowo w pobliżu IKEA. - Przygotowaliśmy specjalną strefę, w której pies ma zapewniony cień, budę, przedsionek i miskę ze świeżą wodą. Jednocześnie na parkingu w bezpieczny sposób mogą przebywać cztery psy. Każdy z nich ma specjalną, zamykaną na klucz smycz, która chroni go przed kradzieżą. Zasady korzystania z parkingu określa stosowny regulamin. Strefa dostępna jest dla czworonogów w godzinach otwarcia sklepu IKEA - mówi Przemysław Juskowiak z IKEA Poznań.

Pomysłodawcy "parkingu" przyznają, że stworzyli go, by osoby udające się na zakupy nie zostawiały swoich psów w nagrzanych autach. - Pomysł jest genialny i przed innymi dużymi centrami handlowymi też powinny stanąć takie budy - mówi jedna z właścicielek czworonoga.

Specjaliści przyznają jednak, że nie wszystkie psy nadają się do pozostania na takim "parkingu". - Jeśli mamy psa bojaźliwego, który ma problemy z obcymi ludźmi, absolutnie nie możemy go tutaj zostawiać - mówi Marta Skrzypczak, trenerka psów. - Narażamy go na taki stres, że pies sam może sobie wyrządzić krzywdę - dodaje. Podobnie jest w przypadku psów agresywnych - nie powinny być tu zostawiane.

Parking znajduje się w pobliżu wejścia do IKEA. Mogą z niego korzystać klienci całego Parku Handlowego Franowo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro