Reklama
Reklama

Czy prezydentowi uda się wybudować trasę tramwajową na ul.Falistą? Dziennikarze się zakładają

Dwoje poznańskich dziennikarzy: Joanna Leśniewska z Gazety Wyborczej i Adam Michalkiewicz z Radia Merkury założyli się czy prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi do końca kadencji uda się wybudować nową trasę tramwajową na ulicę Falistą. Przegrany za trzy lata będzie musiał przebiec odcinek 16 kilometrów. Zakład redaktorów przeciął sam prezydent Poznania.

Tramwaj nową trasą miałby kursować z ronda Żegrze na wprost, wzdłuż ulicy Unii Lubelskiej, aż do Falistej. Takie rozwiązanie byłoby zdaniem miasta dobre ze względu na plany przeprowadzenia kompleksowej przebudowy torowisk na trasie kórnickiej (od Jana Pawła II do osiedla Lecha) oraz Górnego Tarasu Rataj - wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze. Nowa pętla przy ulicy Falistej miałaby ułatwić poprowadzenie objazdów w trakcie tej inwestycji i będzie po prostu jej częścią.

Czy trasa powstanie? Tego nie wie nikt, jednak Joanna Leśniewska z Gazety Wyborczej nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wrzuciłam na Twitterze zajawkę, że jutro w wyborczej będzie informacja o nowej trasie, którą prezydent Jaśkowiak wybuduje do końca kadencji, że będzie to pierwsza trasa wybudowana przez niego. Adam Michalkiewicz zwątpił twierdząc, że do końca kadencji się nie uda. Na co powiedziałam - zakładamy się! Adam zaproponował, że pobiegniemy trasą "piątki" - mówi Joanna Leśniewska, dziennikarka Gazety Wyborczej.

Przygotowania to jest coś co w Poznaniu trwa bardzo, bardzo długo. Trzeba ogłosić przetargi, przygotować dokumentację, trzeba znaleźć pieniądze, trzeba uzgodnić to z mieszkańcami, przeprowadzić konsultacje społeczne. Po drodze wyjdzie też parę innych problemów - będzie ciężko, nie wierzę. Redaktor Joanna Leśniewska z Gazety Wyborczej obliczyła ile ona będzie musiała przebiec - to ponad 16 kilometrów - to jest trasa tramwaju nr 5 z Górczyna do pętli Stomil - mówi Adam Michalkiewicz, dziennikarz Radia Merkury.

Przegrany przebiegnie ponad 16 km. Jestem przekonany, że pobiegnie pan Michalkiewicz. Jestem gotów na przyjmowanie kolejnych zakładów - możemy podbijać stawkę - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Prezydent zapowiedział, że jeśli zakład przegra Joanna Leśniewska czyli trasa nie powitanie przebiegnie dystans razem z nią.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro