Reklama

Za 3 miesiące otworzą nową galerię handlową w Poznaniu

Tak ma wyglądać obiekt | fot. Galeria A2
Tak ma wyglądać obiekt | fot. Galeria A2

Dokładnie 27 listopada Poznań zyska nową galerię handlową. Chodzi o Galerię A2, która powstaje w pobliżu węzła autostradowego Poznań Komorniki. W czerwcu pisaliśmy, że znane są dwie marki, które będą tu mieć swoje sklepy. Dziś jest ich znacznie więcej.

Od września 2012 roku trwa budowa centrum handlowego Galeria A2 w okolicy CH Auchan-Komorniki. Inwestorem jest Poz Inwest mający siedzibę w podpoznańskich Wirach. Na dwóch poziomach nadziemnych znajdować się będą powierzchnie handlowo-usługowe oraz gastronomiczne. Na kondygnacji podziemnej znajdzie się pojemny parking dla klientów.

Wiadomo już, że galeria zostanie otwarta 27 listopada, a więc przed świątecznym wzmożonym ruchem w sklepach. Do budynku będą prowadzić cztery wejścia, a w środku klienci będą się poruszać pomiędzy poziomami ruchomymi schodami. Obiekt znajduje się na terenie pomiędzy ulicą Głogowską, a sklepami Norauto i Jysk.

Galerię A2 stworzono z myślą o klientach nie tylko z Poznania, ale też okolicznych miejscowości - choćby Komornik czy Lubonia. W czerwcu inwestor ujawniał tylko dwie marki sklepów jakie się tu znajdą - Piotr i Paweł oraz H&M. Dziś wiadomo więcej. Będzie tu można zrobić zakupy w sklepie jubilerskim, w aptece, drogerii, a także w sklepach z galanterią skórzaną i futrami. Pojawi się tutaj także optyk oraz punkt z telefonami i akcesoriami GSM. Wśród restauracji jest już natomiast pizzeria. Kolejni najemcy wciąż są poszukiwani.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro