Reklama

Słupy trakcyjne ponownie oklejone plakatami

fot. Wojciech
fot. Wojciech

Tym razem słupy trakcyjne przy placu Bernardyńskim padły ofiarą plakaciarzy. Na słupach pojawiły się plakaty reklamujące festiwal "Resort", którego głównym sponsorem jest Aquanet. - To szczyty hipokryzji - pisze nasz czytelnik. Organizator imprezy od nas dowiedział się o nielegalnym plakatowaniu i zapowiada, że słupy wyczyści.

O sprawie poinformował nas czytelnik, Wojciech. - Przecierałem oczy ze zdumienia, kiedy wzdłuż Garbar i na pl. Bernardyńskim oglądałem plakaty reklamujące imprezę "Resort Stara Gazownia". Impreza jest dofinansowywana przez miasto Poznań, o czym przypomina stosowna adnotacja, a głównym sponsorem jest - a jakże - miejski Aquanet! Toż to skandal, albo szczyty hipokryzji! Kilka tygodni temu prezydent Jaśkowiak wraz z mieszkańcami zrywa nielegalne plakaty i zapowiada koniec pobłażania dla nielegalnych reklam, a tu - co warto podkreślić - za pieniądze miasta pojawiają się kolejne śmieci - tłumaczy.

Czyszczenie słupów trakcyjnych z plakatów rzeczywiście odbyło się w lipcu. Wówczas słupy na pl. Wolności czy ulicy 27 Grudnia sprzątali nie tylko "zwykli" poznaniacy, ale też m.in. Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania), jego zastępcy - Maciej Wudarski i Arkadiusz Stasica, Piotr Libicki (plastyk miejski), Bogusław Bajoński (dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego) oraz Paweł Śledziejowski (prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich).

Niestety jak widać, akcja nie zniechęca plakaciarzy. Skontaktowaliśmy się z organizatorami festiwalu Resort. To od nas dowiedzieli się o plakatach w nielegalnych miejscach. - Zleciliśmy naszym wolontariuszom, by umieszczali plakatach np. w kawiarniach za zgodą właściciela. Mogli też umieszczać plakaty tam, gdzie jest to legalne. Oczywiście zorientujemy się jak do tego doszło, że plakaty pojawiły się na słupach i usuniemy je - zapowiada Agnieszka Mikulska ze Spółdzielni Teatralnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
31.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro