Reklama
Reklama

16. PKO Poznań Maraton: nowe technologie i prezenty dla uczestników

fot. Michał Nadolski, archiwum epoznan.pl
fot. Michał Nadolski, archiwum epoznan.pl

Okres wakacyjny to czas wytężonej pracy organizatorów 16.PKO Poznań Maratonu. Jej pierwsze efekty powinny zadowolić uczestników biegu - od wczoraj mogą używać nowej aplikacji mobilnej, a w pakiecie startowym znajdą wartościowe vouchery na zakupy. W dniu zawodów emocje wzmocni też możliwość wygrania wyjątkowych nagród od partnerów maratonu.

Wzorem wielkich maratonów, 16.PKO Poznań Maraton przygotował dla biegaczy aplikację mobilną, dzięki której uczestnicy zawodów będą mieli pod ręką wszystkie bieżące informacje związane z nadchodzącym wydarzeniem. Aplikacja została przygotowana przez partnera PKO Poznań Maraton - INEA. Jest bezpłatna i praktyczna. Umożliwia szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności, można w niej wyliczyć międzyczasy, obejrzeć mapę oraz profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maratończyków pytania. Nawigacja ustawiona w aplikacji doprowadzi biegaczy do miasteczka maratońskiego na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz wskaże drogę na start. Wszystko to po to, aby przygotowania do maratonu były przyjemnością, a sam start bezstresowy.

Osoby, które nie będą mogły fizycznie stanąć wzdłuż trasy 11 października, dzięki aplikacji obejrzą transmisję z biegu na żywo gdziekolwiek będą. Twórcy aplikacji uwzględnili w niej również coś dla osób, które są uzależnione od relacjonowania swoich dokonań w mediach społecznościowych.

- Tworząc aplikację braliśmy pod uwagę opinię samych biegaczy, co pozwoliło nam dostosować program do potrzeb użytkowników. Tegoroczna aplikacja pozwoli m.in. zrobić sobie zdjęcie w tzw. "maratońskiej ramce", którym będzie można pochwalić się na Facebooku lub Instagramie. Maraton to ważne wydarzenie, które musi iść z duchem czasu. Nasza aplikacja sprawia, że poznańska impre- za jest nowoczesna i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych biegaczy - mówi Michał Korzeniewski, Dyrektor Marketingu INEA.

Aplikacja na system android dostępna jest tutaj. Posiadacze produktów Apple można znaleźć pod tym adresem.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu sporo niespodzianek. 25 najlepiej ubranych zawodników otrzyma od firmy ASICS najnowszy model obuwia biegowego. Natomiast osoba, która zamelduje się na mecie jako 2015., spędzi weekend w hotelu sieci Sheraton na terenie Zurychu.

Ostateczny termin zapisów mija 1 października br. (bieg zaplanowano na 11 października), opłata startowa do 31 sierpnia wynosi 100 zł, po tym terminie ulega zwiększeniu do 150 zł, a od 22 września wynosić będzie 200 zł. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.marathon.poznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro