Reklama
Reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk przeprosi Bronisława Komorowskiego za znieważenie?

fot. Waldemar Deska/PAP
fot. Waldemar Deska/PAP

Apel do szefa Radia Maryja wystosowało Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Wzburzenie działaczy stowarzyszenia wywołała audycja na temat "in vitro", w której porównano ówczesnego prezydenta do Adolfa Hitlera.

Audycja na temat "in vitro" została wyemitowana na antenie Radia Maryja w nocy z 27 na 28 lipca i miała charakter otwarty. Metoda "in vitro" została skrytykowana, ale nie ograniczono się do merytorycznej dyskusji, a urzędujący prezydent został w jej trakcie wielokrotnie obrażony - Porównywanie Prezydenta RP do Kanclerza III Rzeszy, Adolfa Hitlera, który jest odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi, holokaust, masowe wygnania i przesiedlenia, jest niegodziwe. Znieważanie Prezydenta RP, przytaczanie zmyślonych, fałszywych faktów dotyczących jego powszechnie znanego życiorysu dzielnego człowieka uważamy za czyn niegodny i hańbiący zarówno Ojca Dyrektora, jak i całą instytucję Radia Maryja - napisał Wojciech Borowik, prezes zarządu stowarzyszenia.

Zdaniem członków stowarzyszenia taka forma debaty nie spełnia żadnych standardów -Padające na antenie radiowej słowa dotyczące Bronisława Komorowskiego, pełniącego wówczas funkcję Prezydenta RP, urągają powszechnie przyjętym zasadom prowadzenia debaty publicznej, daleko przekraczając granice wolności słowa, a nawet dobrego wychowania - czytamy w liście otwartym, który skierowany został do Tadeusza Rydzyka. Członkowie stowarzyszenia wzywają do publicznych przeprosin Bronisława Komorowskiego i jednocześnie zapewniają, że zareagowaliby w ten sam sposób, gdyby sytuacja dotyczyła Radia Maryja i Tadeusza Rydzyka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro