Reklama

Niepodległości/Solna: ruszył remont, są utrudnienia i korki

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Miał rozpocząć się w poniedziałek, ale ostatecznie ruszył we wtorek. Na skrzyżowaniu ulic Solnej, Nowowiejskiego i Al. Niepodległości trwa remont, w ramach którego przebudowane zostanie skrzyżowanie. Kierowcy stoją tu w korkach.

Jeszcze w niedzielę zapowiadaliśmy, że od poniedziałku na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z Solną i Nowowiejskiego rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową tego skrzyżowania. To miało oznaczać zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

W poniedziałek okazało się jednak, że prace nie ruszyły. - W dniu 18 sierpnia, we wtorek, rozpoczął się remont skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Solnej. Jednodniowe opóźnienie z rozpoczęciem robót wynikało ze stwierdzonej, w trakcie minionego weekendu, konieczności dopracowania i wprowadzenia drobnych korekt do rozwiązań tymczasowej organizacji ruchu, pod kątem bezpieczeństwa pieszych - tłumaczyły Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Zmiana dotyczy zamknięcia prawoskrętu z ulicy Solnej w aleję Niepodległości. Celem zachowania dojazdu do al. Niepodległości, obowiązywał będzie objazd następującymi ulicami: ul. Nowowiejskiego - ul. Pułaskiego - ul. Przepadek - wyjaśniał w ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich.

To jedynie pierwszy etap prac. - O dalszych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco - zaznacza PIM apelując, by zwracać uwagę na aktualnie obowiązujące oznakowanie w tym miejscu. Przebudowa skrzyżowania ma się skończyć we wrześniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro