Reklama
Reklama

Rowerowy piknik na dziedzińcu Urzędu Miasta

W najbliższą sobotę do rowerzystów będzie należał dziedziniec Urzędu Miasta. W ramach cyklu "Rowerowe lato w mieście" na dziedzińcu odbędzie się "Piknik na Kolegiackim".

Uporządkowanie dziedzińca Urzędu Miasta to jeden z celów, które na początku urzędowania postawił sobie prezydent Jacek Jaśkowiak. Z dziedzińca szybko zniknęły samochody, a na początku sierpnia pojawiły się w tym miejscu drzewa i poduchy, z których mogą korzystać wszyscy poznaniacy -Takie postulaty były kierowane przez mieszkańców. Chodziło o to, by w Poznaniu powstawały miejsca, gdzie mieszkańcy nie musząc za to płacić mogą siąść, rozmawiać, spotkać się -mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dziedziniec ma być miejscem spotkań, imprez, integracji. Pierwszą imprezą na odnowionym dziedzińcu Urzędu Miasta będzie rowerowy "Piknik na Kolegiackim", który odbędzie się w najbliższą sobotę - Podczas całodniowej imprezy dla fanów dwóch kółek będzie można podziwiać m.in. akrobacje rowerowe, wystawę zabytkowych jednośladów a także spróbować "rowerowej" kuchni. O tym jak jeździć bezpiecznie opowiedzą z kolei eksperci Skoda Auto Lab. Będzie można też oznakować rower czy dokonać przeglądu i drobnych napraw w działającym przez cały dzień na dziedzińcu serwisie rowerowym - zachęcają urzędnicy. Na dziedzińcu pojawią się także przedstawiciele ZTM - Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentuje podczas "Pikniku na Kolegiackim" Poznański Rower Miejski. Nasi przedstawiciele będą wyjaśniać jak wypożyczać bicykle i korzystać z systemu. Dla mieszkańców mamy także ulotki z podstawowymi informacjami oraz mapą stacji PRM. Jednocześnie utworzymy Punkt Informacyjny PEKA. Każdy będzie mógł w nim złożyć wniosek o wydanie karty imiennej PEKA, zrobić sobie zdjęcie do wniosku, złożyć oświadczenie o przysługującej uldze metropolitalnej - informuje Agnieszka Smogulecka z Działu Komunikacji Społecznej ZTM.

Piknik rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 i potrwa do 20.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro