Reklama

Policja poszukuje kobiety, która wyłudziła na schorowanego 73-latka kredyt

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Wrześni poszukują kobiety, która 1 lipca wyłudziła na 73-letniego mieszkańca Chwalibogowa pod Wrześnią umowę kredytową na sprzęt RTV o wartości prawie 17 tysięcy złotych. Kobietę uwieczniono na nagraniu z monitoringu.

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Jak ustalili policjanci, dwie nieznane kobiety podjechały tego dnia przed dom schorowanego 73-latka w Chwalibogowie. - Po krótkiej rozmowie staruszek wrócił na chwilę do swojego domu, po czym wsiadł z kobietami do samochodu i odjechał w kierunku Wrześni - wyjaśnia Adam Wojciński z policji we Wrześni. - Jak później ustalono mężczyzna wrócił do domu po dowód osobisty. Wówczas 73-latek zniknął na kilka godzin. Po upływie paru dni okazało się, że nieznana kobieta wyłudziła na pokrzywdzonego umowę kredytową na sprzęt RTV na kwotę blisko 17 tys. zł - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jeśli rozpoznajesz kobietę uwiecznioną na zdjęciach z monitoringu lub posiadasz informacje na jej temat - skontaktuj się z policjantami z Wrześni. Można przyjść na komendę osobiście (ul. Szkolna 23) lub zadzwonić pod numer 61-437-52-00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro