Reklama
Reklama

Coraz bliżej roku szkolnego: kolejki w księgarniach

Każdego roku w sierpniu poznańskie księgarnie, szczególnie te, w których można kupić lub sprzedać używane podręczniki, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku jest podobnie. Na nową wyprawkę trzeba przeznaczyć nawet 500 złotych, a kupując używane książki zaoszczędzimy nawet ponad 100 złotych.

Księgarnia Liber na Jeżycach to miejsce, w którym w sierpniu pojawiają się bardzo duże kolejki. Stoją w nich uczniowie, ale też rodzice, którzy chcą kupić niezbędne podręczniki. - Podręczniki używane są dużo tańsze, można sporo zaoszczędzić - wyjaśnia Elżbieta Fajfer z Księgarni Liber. - W związku z tym, że wchodzą darmowe dotacyjne podręczniki, np. w przypadku klasy piątej szkoły podstawowej lub drugiej gimnazjum, stare podręczniki będą do wyrzucenia - dodaje.

Nowa wyprawka dla ucznia może kosztować nawet 500 złotych. Decydując się na zakup używanych podręczników możemy zaoszczędzić około 1/3 tej kwoty. Jeśli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy się spieszyć. Z każdym dniem chętnych na kupno używanych podręczników będzie coraz więcej. Alternatywą może być internetowa giełda podręczników używanych prowadzona przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta.

Obecnie internetowa giełda to ponad 220 ofert sprzedaży podręczników. Każdy może dodać swoją ofertę. Więcej informacji TUTAJ.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro