Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 8
Reklama

Cudem przeżyli pożar mieszkania, teraz potrzebują pomocy

BS
poniedziałek, 17.08.2015 r.
godz. 21.30
BS | poniedziałek, 17.08.2015 r., godz. 21.30
Cudem przeżyli pożar mieszkania, teraz potrzebują pomocy

Trwa dramat rodziny poszkodowanej w sobotnim pożarze na osiedlu Bolesława Śmiałego. Cudem uniknęli śmierci, teraz nie mają własnego dachu nad głową. Pomocną dłoń do pogorzelców wyciągnęli sąsiedzi i najbliżsi, ale do zrobienia wciąż jest sporo.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
23°C 1009 hPa

Pożar w mieszkaniu na os. Bolesława Śmiałego wybuchł w minioną sobotą. Ogień doszczętnie strawił kuchnię, przedpokój i część pozostałych pomieszczeń - Moja mama po prostu nagle poczuła dym. No i to trwało ułamki sekund. Gdyby nie kolega, który wyciągnął moją córkę, nie wiem, co by się stało. Ja nie byłam w stanie przebić się przez to wszystko do dziecka - mówi Zuzanna Kórnicka, mieszkanka.

Sąsiadem, który uratował rodzinę z płonącego mieszkania był Michał Witaszak. Mieszka kilka pięter wyżej - Nie było nic widać na pół metra. Automatycznie wyciągałem ludzi - mówi sąsiad. W trakcie pożaru w mieszkaniu znajdowała się 4-letnia Ola, jej dziadkowie i mama. Zuzanna Kórnicka sama wychowuje dziewczynkę. Rodziny nie stać na przeprowadzenie remontu. Spaloną kuchnię trzeba odbudować od podstaw. W pomieszczeniach, w których do dziś czuć drażniący zapach dymu, potrzebna jest też wymiana mebli. Pomocną dłoń do pogorzelców wyciągnęli sąsiedzi - Pomagamy psychicznie, fizycznie, na tyle ile możemy. Wiadomo, że nasza mała grupa nie jest w stanie pomóc we wszystkim - mówi Aneta Garczyńska, sąsiadka. 

Poszkodowana rodzina znalazła schronienie pod dachem najbliższych i przyjaciół. Ci apelują też o pomoc do poznaniaków - Bardzo prosimy o pomoc finansową. Nie są to zamożni ludzie, mają to co mają, nie pławią się w luksusach. Potrzebne są też ręce do pracy - mówi Anna Jankowska, przyjaciółka rodziny.

Przydatna może się okazać każda forma wsparcia. Najbardziej potrzebne są jednak materiały budowlane i podstawowe wyposażenie mieszkania. Wstępnie podstawową pomoc zadeklarował też Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Oferty pomocy można przesyłać na adres naszej redakcji: redakcja@epoznan.pl.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama