Reklama
Reklama

Po nawałnicy: ponad 4000 klientów ENEA wciąż bez prądu

fot. Paweł Pieluszyński

Po sobotniej nawałnicy wciąż nieco ponad 4000 odbiorców ENEA w Wielkopolsce nie ma prądu. Pracownicy energetyki zapewniają, że robią co mogą, by jak najszybciej przywrócić prąd w mieszkaniach, ale przed nimi "mrówcza" praca.

Po sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Wielkopolską, ponad 100 tysięcy klientów ENEA nie miało dostępu do prądu. W niedzielę sytuacja znacznie się poprawiła - napięcie wróciło do zdecydowanej większości osób dotkniętych awariami, a prądu nie miało już jedynie około 19 tysięcy odbiorców.

Jeszcze lepiej jest w poniedziałkowy poranek. - W tej chwili prądu nie ma nieco ponad 4000 naszych odbiorców w Wielkopolsce - mówi Mateusz Gościniak z ENEA Operator. - Najgorzej jest w rejonie Wrześni, gdzie prądu nie ma około 3500 odbiorców. W Poznaniu i aglomeracji to jedynie kilkudziesięciu odbiorców - dodaje.

Najpoważniejsze awarie, te na liniach wysokiego napięcia, zostały już w większości usunięte. - Teraz nasze służby muszą wykonywać "mrówczą" pracę, a więc jeździć od słupa do słupa i sprawdzać, czy nie doszło np. do uszkodzenia sieci. To niestety wymaga czasu. Robimy wszystko, by jak najszybciej usunąć awarie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro