Reklama
Reklama

MPK po burzy: zalane torowiska, nieprzejezdne trasy

fot. Nishio Poznań

Po wczorajszej nawałnicy jaka przeszła nad Poznaniem z ogromnymi problemami borykały się również służby MPK. Między innymi zalane były torowiska. Sytuacja zaczęła się normować dopiero po godzinie 21:00.

Na skutek wczorajszej nawałnicy zalane zostały torowiska na Górnej Wildzie, al. Wielkopolskiej, ul. Strzeleckiej i Łąkowej. Na rondzie Starołęka i ulicach Starołęckiej, Zamenhofa, Hetmańskiej. Natomiast na trasie GTR nie było napięcia w sieci, co sparaliżowało ruch tramwajowy.

Na bieżąco usuwaliśmy połamane gałęzie na ul. Warszawskiej i Łomżyńskiej,nieprzejezdne były trasy: pod wiaduktem na Garbarach w kierunku Szelągowskiej, Dymka, Jana Pawła II, i na Polance. Przez cały czas odbieraliśmy sygnały od kierowców i motorniczych o utrudnieniach. w wielu różnych rejonach miasta - informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Wszystkie służby zostały postawione na równe nogi. Ściągaliśmy ludzi z domów, by mimo ulewnego deszczu od razu i na bieżąco likwidować skutki burzy. Już ok. godz. 21 sytuacja zaczęła się normalizować - dodaje.

W niedzielę od samego rana komunikacja miejska funkcjonuje bez przeszkód, wszystkie tramwaje i autobusy jeżdżą normalnie. Nadal trwają prace porządkowe, które nie mają wpływu na działanie komunikacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro