Reklama
Reklama

Wielkopolska: 19 tysięcy odbiorców nadal bez prądu

fot. Tomasz Majchrzak

Po nawałnicy, jaka przeszła w sobotę nad Wielkopolską pozrywane są linie energetyczne. 19 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Najgorzej jest w okolicach Wrześni.

Nawałnica, która przeszła w sobotę nad Wielkopolską narobiła mnóstwo szkód. Najgorzej sytuacja wygląda we Wrześni, w Gnieźnie, Lesznie i Szamotułach- mówi Mateusz Gościniak z Enea Operator. Jednak dodaje, że jest już znacznie lepiej. Wczoraj wieczorem mieliśmy około 140 tysięcy odbiorców bez prądu w Wielkopolsce. Dziś na chwilę obecną jest to około 42 tysiące odbiorców.

W Poznaniu sytuacja nie wygląda najgorzej. W tej chwili mamy około 3 tysiące gospodarstw bez prądu. Nasi pracownicy cały czas intensywnie pracują. Na szczęście pogoda jest od rana sprzyjająca. Nadal mamy uszkodzonych pięć linii wysokiego napięcia w Wielkopolsce. Jeśli te awarie uda się usunąć będzie już znacznie lepiej - tłumaczy Gościniak.

Aktualizacja

W tej chwili według najnowszych informacji ENEA Operator bez prądu w Wielkopolsce jest około 38 tysięcy odbiorców. W aglomeracji poznańskiej ta liczba spadła do 1,5 tysiąca. Cały czas trwają prace. Jak przyznaje Mateusz Gościniak z Enea Operator - teraz czeka nas mrówcza praca ponieważ zaczynamy usuwać usterki na liniach niskiego napięcia, a to wymaga chodzenia od słupa do słupa. Dlatego może to jeszcze trochę potrwać.

Aktualizacja

Według najnowszych danych bez prądu w Wielkopolsce nadal jest około 19 tysięcy odbiorców. Nadal najgorzej sytuacja wygląd we Wrześni i w jej okolicach. Tylko tam nadal zasilania nie ma około 11 tysięcy odbiorców. Jak informuje Mateusz Gościniak z Enea Operator w aglomeracji poznańskiej nadal prądu nie ma kilkaset gospodarstw domowych. Cały czas nasi pracownicy usuwają skutki wczorajszej nawałnicy. Udało się załączyć trzy linie wysokiego napięcia a jedna jest już przygotowywana do załączenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro