Reklama
Reklama

Poznań: część instytucji w piątek ma wolne

Już w czwartek pisaliśmy, że sobota, 15 sierpnia, to święto, a więc nieczynne będą sklepy, a komunikacja miejska będzie funkcjonować według świątecznego rozkładu jazdy. Okazuje się, że niektóre instytucje już w piątek zrobiły sobie wolne.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego będziemy obchodzić w sobotę. To jedno z tych świąt, podczas których nieczynne są sklepy, a komunikacja miejska kursuje zgodnie ze świątecznym (niedzielnym rozkładem). Piszemy o tym TUTAJ.

Ci, którzy w piątek postanowili załatwić sprawy w poznańskich instytucjach, mogą się zdziwić. Część z nich ma dziś bowiem wolne. O ile urzędy - Miasta, Marszałkowski i Wojewódzki działają normalnie, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje w ograniczonym zakresie. - Tego dnia obsługa klientów prowadzona będzie tylko w zakresie przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych, w godzinach od 8.00 do 15.00 w Sali Obsługi Klientów - wyjaśnia Marlena Nowicka rzeczniczka ZUS w Poznaniu. - W tym dniu zapewniona będzie również telefoniczna obsługa klientów przez Centrum Obsługi Telefonicznej, w godzinach od 7:00 do 15:00, tel. 22 560 16 00 - dodaje.

W piątek nieczynne są także biura GOAP. - Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Biura Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" z dnia 14 lipca 2015r. dzień 14 sierpnia został ustanowiony dniem wolnym od pracy w Związku Międzygminnym "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" w zamian za święto przypadające w sobotę tj. w dniu 15 sierpnia 2015 roku - wyjaśnia GOAP. - Delegatury w gminie Buk, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Pobiedziska, Poznań, Oborniki, Swarzędz będą nieczynne za wyjątkiem delegatury w Murowanej Goślinie (z uwagi na dzień wolny od pracy w Urzędzie, ta delegatura nieczynna będzie 17 sierpnia).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro