Reklama
Reklama

Ceny paliw ponownie niższe. Będzie jeszcze taniej?

fot. walker M / sxc.hu

W bieżącym tygodniu spadły średnie ceny wszystkich paliw. Możliwe, że ta tendencja utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas. Wszystko za sprawą Iranu, który planuje "zalać" rynki ogromnymi ilościami surowca.

Portal e-petrol.pl wyliczył, że średnia cena benzyny bezołowiowej 98 5,19 zł/litr, czyli o 5 groszy mniej niż przed tygodniem. Potaniały również benzyna bezołowiowa 95 (4,92 zł/litr), olej napędowy (4,52 zł/litr) oraz autogaz (1,92zł/litr).
Z kolei serwis money.pl, powołując się na Russia Today i Bank światowy, podaje, że cena baryłki ropy wkrótce może znacznie spaść. Obecnie trzeba za nią zapłacić 49,62 dolara, w 2016 roku ten poziom ma być o 10 dolarów niższy. Ostatni raz taki tanio było 7 lat temu.
Wszystko za sprawą polityki Iranu, który kilka tygodni temu zgodził się na ograniczenie swojego programu nuklearnego do celów cywilnych. Dzięki temu zniesiono sankcje związane m.in. z eksportowaniem przez ten kraj ropy naftowej. Spodziewa się, że Teheran wyprodukuje ok. miliona baryłek dziennie.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro