Reklama
Reklama

Jędrzej Solarski oficjalnie zastępcą prezydenta Poznania

Jędrzej Solarski, dotychczasowy dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta, oficjalnie został zastępcą prezydenta Poznania. Zastąpi na stanowisku Agnieszkę Pachciarz, która zrezygnowała ze stanowiska po tzw. "aferze mailowej". Swoją decyzję Jacek Jaśkowiak ogłosił w czwartek.

We wtorek zastępca prezydenta Poznania Agnieszka Pachciarz zrezygnowała ze stanowiska. To pokłosie tzw. "afery mailowej" w ZKZL, o której piszemy m.in. TUTAJ. Pachciarz wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że zarzuty pod jej adresem są bezpodstawne i ma żal do Jacka Jaśkowiaka, że nie znalazł czasu, by z nią porozmawiać i wysłuchać jej argumentów (więcej TUTAJ).

We wtorek urzędnicy informowali, że nazwisko nowego zastępcy prezydenta, który będzie się zajmować m.in. służbą zdrowia, opieką społeczną i kulturą, poznamy prawdopodobnie dopiero we wrześniu. Jednak już w czwartek Jacek Jaśkowiak ogłosił swoją decyzję. Nowym zastępcą został Jędrzej Solarski - dotychczasowy dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta.

Solarski z wykształcenia jest prawnikiem. Zanim rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta m.in. pracował w Urzędzie Wojewódzkim. Doniesienia o tym, że to Solarski zostanie zastępcą Jaśkowiaka pojawiały się w mediach już w środę. Pozytywnie na temat jego kandydatury wypowiadali się m.in. Tomasz Lewandowski z SLD oraz Marek Sternalski z PO. Określają go jako osobę kompetentną i profesjonalną.

Jak oceniasz wybór Jędrzeja Solarskiego na zastępcę prezydenta Jacka Jaśkowiaka?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro