Reklama

Dominika Kulczyk zastąpi ojca

Jan Kulczyk z córką Dominiką | fot. PAP/Marek Gorczyński
Jan Kulczyk z córką Dominiką | fot. PAP/Marek Gorczyński

Spółka Kulczyk Investments ogłosiła, że następcą Jana Kulczyka na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki został profesor Waldemar Frąckowiak, wieloletni doradca zmarłego w ubiegłym miesiącu biznesmena. Frąckowiak ma przygotować Dominikę Kulczyk, córkę Jana, do objęcia funkcji przewodniczącej RN.

Jan Kulczyk, jeden z najbardziej znanych polskich biznesmenów, który wiele swoich interesów prowadził również w Poznaniu, zmarł 29 lipca w Wiedniu. Oficjalnie poinformowano, że zmarł w wyniku komplikacji po niewielkim zabiegu chirurgicznym. Pochowano go 5 sierpnia na Cmentarzu Jeżyckim przy ulicy Nowina, a w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyły setki gości z różnych stron świata (relacja TUTAJ).

Spółka Kulczyk Investments poinformowała w środę, że wybrano następcę Jana Kulczyka, który obejmie stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. To profesor Waldemar Frąckowiak, wieloletni doradca zmarłego biznesmena. - Prof. Frąckowiak pełnił dotychczas funkcję członka RN spółki i przez ponad 25 lat współtworzył Grupę, biorąc aktywny udział w wyznaczaniu strategicznych kierunków rozwoju - wyjaśnia spółka w oficjalnym komunikacie.

Profesor Frąckowiak jest uznanym praktykiem biznesu, który ukończył Harvard University Business School i wykłada na wielu uniwersytetach w Ameryce oraz Europie. - Jest specjalistą w zakresie finansów i rynków kapitałowych, autorem ponad 350 opracowań naukowych. Pełni funkcję Kierownika Katedry Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest również certyfikowanym doradcą Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych w Polsce.

Głównym zadaniem Frąckowiaka będzie przygotowanie Dominiki Kulczyk, córki zmarłego biznesmena, do objęcia funkcji przewodniczącej Rady Nadzorczej, a także wspieranie realizacji strategii spółki. Przypomnijmy, że już w styczniu 2014 roku Jan Kulczyk przekazał synowi, Sebastianowi, kierownictwo nad spółką. Od tej pory to Sebastian Kulczyk jest prezesem zarządu Kulczyk Investments.

W skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wraz z prof. Waldemarem Frąckowiakiem wchodzą: Dominika Kulczyk, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro