Reklama
Reklama

Pływalnia w parku Kasprowicza: zielona woda w basenie

fot. Anita
fot. Anita

Nasi czytelnicy skarżą się, że w dużym basenie na terenie pływalni w parku Kasprowicza woda jest... zielona. Basen został zamknięty, a woda właśnie jest wymieniana.

Od kilku dni do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców, którzy chcieli skorzystać z pływalni w parku Kasprowicza. - Byłem kilka dni temu na basenie w parku Kasprowicza po godzinie 18.00 z dziećmi i się przeraziłem. Woda brudna aż tak, że nie wiedziałem dna ani ściany jak pływałem na dużym basenie, ratowników nie widziałem tylko pana z koszulką, który mi sprzedawał bilet normalne nawet za dzieci bo nie ma od 18.00-20.00 biletów ulgowych bo tak stwierdził pan orkiestra oraz nic po za tym nie robił tylko siedział u siebie w pokoju - pisze nasz czytelnik.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Kolejny sygnał otrzymaliśmy od czytelniczki Anity. - Chciałabym poinformować iż na basenie, który znajduje się na Arenie, jest zielona woda w dużym basenie - pisze. Na potwierdzenie przysłała do nas zdjęcia obrazujące jak wygląda woda w basenie. Rzeczywiście - nie zachęca do kąpieli.

Jak wyjaśnia Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, stan wody w basenach na terenie pływalni w parku Kasprowicza jest na bieżąco kontrolowany. - Kontrole przeprowadzają zarówno pracownicy POSiR jak i sanepid. W wyniku upałów i wysokiej frekwencji woda w ostatnich dniach zaczęła zmieniać swoją barwę. W środę podjęta została decyzja o spuszczeniu wody, wyczyszczeniu niecki, a obecnie trwa napuszczanie świeżej wody do basenu - mówi Daracz.

Bez przeszkód można natomiast korzystać z brodzika i średniego basenu, w których woda jest czysta. Z dużego basenu prawdopodobnie będzie można korzystać od piątku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro