Reklama
Reklama

Przebudowa Gdyńskiej i Bałtyckiej: zaczną się utrudnienia!

fot. Ewelina
fot. Ewelina

Już pod koniec lipca pisaliśmy o "ostrym cięciu" na ulicy Gdyńskiej. Rozpoczęto tam bowiem wycinkę drzew i krzewów w ramach przygotowań do poszerzania trasy. Początkowo roboty nie powodowały utrudnień w ruchu, ale w przyszłym tygodniu wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które na pewno nie ułatwią życia kierowcom.

Zgodnie z zapowiedziami Poznańskich Inwestycji Miejskich, w połowie lipca rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem do przebudowy ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej. - Dokumentację techniczną otrzymano od dysponenta 4 grudnia 2014 roku. Spółka PIM wystąpiła o wydanie decyzji ZRiD, decyzje zostały wydane. Został wybrany wykonawca - firma BUDIMEX S.A., a w dniu 14 lipca został przekazany plac budowy - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Pod koniec lipca pokazywaliśmy zdjęcia z ulicy Gdyńskiej, na których widać, że trwa tu intensywna wycinka drzew i krzewów. Kierowcy w początkowej fazie nie odczuwali żadnych utrudnień związanych z prowadzonymi pracami, ale w przyszłym tygodniu się to zmieni.

Dokładnie 19 sierpnia (w środę) zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. - Planowane jest wyłączenie dwóch pasów ruchu na ulicy Bałtyckiej (lewa strona) od skrzyżowania z ulicą Hlonda do skrzyżowania z ulicą Helską wraz z całkowitym zamknięciem ulicy Chemicznej od strony ulicy Bałtyckiej oraz wyłączenie dwóch pasów ruchu na ulicy Bałtyckiej po stronie prawej od skrzyżowania z ulicą Gdyńską do końca zakresu przebudowy wraz z zamknięciem ulicy Syreniej (skrzyżowanie z Bałtycką) - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zmiany oznaczają, że z pewnością poruszanie się w tym rejonie będzie się wiązało ze staniem w korkach. Auta poruszające się pomiędzy węzłem Antoninek i mostem Lecha będą musiały jeździć objazdem przez ulicę Warszawską, rondo Śródka i ulicę Hlonda.

To dopiero początek zmian, a przebudowa ulic Gdyńskiej (do granicy miasta, w kolejnej fazie prowadzona będzie przebudowa poza granicami Poznania) i Bałtyckiej ma się zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku. Oto co zakłada inwestycja:

"rozbudowa ul. Gdyńskiej na odcinku od mostu na rz. Głównej do granicy miasta Poznania na długości ok.1750 m obejmująca m.in. budowę 2 jezdni o przekroju ulicznym rozdzielonych pasem zieleni, rozbudowę skrzyżowania z ul. Chemiczną, budowę tunelu dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową 395 Zieleniec-Kiekrz, budowa tunelu dla pieszych i rowerzystów pod ul. Gdyńską, Budowa tuneli pod ul. Gdyńską - linia kolejowa nr 356 i w okolicy węzła, budowa dróg dojazdowych oraz rozprowadzających ruch w rejonie węzła, budowa drogi dojazdowej do spalarni na odcinku 0+443,60, budowa chodników, zatok autobusowych, dróg rowerowych, budowa kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego, kanału technologicznego, przebudowa i zabezpieczenie kolizji z urządzeniami obcymi, budowa i przebudowa zjazdów, budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozbudowa ul. Bałtyckiej na odcinku od mostu Lecha do skrzyżowania z ul. Syrenią długości ok. 1400 m obejmująca m.in. budowę 2 jezdni o przekroju ulicznym rozdzielonych pasem dzielącym, rozbudowę skrzyżowań z ul. Gdyńską, Syrenią oraz Chemiczną (sygnalizacje świetlne)".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro