Reklama
Reklama

Ciężarna kobieta codziennie upija się do nieprzytomności. Służby nie mogą nic z tym zrobić

Jest w ósmym miesiącu ciąży i dzień w dzień upija się do nieprzytomności. W takim stanie bezdomna kobieta widywana jest na ulicach Łazarza. Ale służby nie podejmują żadnych działań

O bulwersującej sprawie poinformowała nas poznanianka, która ciężarną kobietę pijącą piwo czy denaturat spotyka przed sklepem, a także - na przystanku autobusowym. Postanowiła wezwać policję. Ciężarna kobieta razem ze swoim partnerem, zanim przyjechał patrol - wsiadła do autobusu MPK. Mimo próśb - by kierowca autobusu poczekał na mundurowych, nie wstrzymał kursu i odjechał. Powinna ona być zabrana do szpitala pod obserwację cały czas, wyczyszczona i do porodu niech tam przebywa. A to dziecko oddać komuś kto zasługuje - mówi Izabela Woźniak, poznanianka. Nie można powiedzieć, że ona wypiła sobie piwo, czy cokolwiek ona była wprost zalana, że ledwo na nogach stała - dodaje.

Wzywani na miejsce strażnicy miejscy nie mogą nic zrobić, mogą jedynie wezwać pogotowie. Jestem bardzo zbulwersowany prywatnie i służbowo, pod każdym względem. Nie są nam znane przepisy, które mogłyby z powodu upojenia alkoholowego przymusić tę osobę do dłuższego pobytu w zamkniętym ośrodku do czasu rozwiązania. Przecież to dziecko jest tam cały czas zatruwane alkoholem - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Również policja ma związane ręce. Pełna ochrona prawna dziecka rozpoczyna się z chwilą rozpoczęcia akcji porodowej. W sytuacji kiedy kobieta w zaawansowanej ciąży nadużywa alkoholu jest rzeczą oburzającą i niedopuszczalną. Jednak tego typu zachowanie nie jest karalne - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Gdyby w piątym czy ósmym tygodniu przerwała ciążę zostałaby ukarana. Gdyby trzymała już to dziecko na rękach też byłaby zatrzymana - bulwersuje się Izabela Woźniak.

Choć reporterce Telewizji WTK udało się spotkać ciężarną kobietę nie chciała rozmawiać. Za to jej partner nie widzi problemu - A moja to jest wina, że ona sobie piwko wypije - mówił.

MOPR nie wykluczają zawiadomienie prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ciężarną kobietę. Również dzielnicowi z Łazarza zapowiadają, że będą monitorować sytuację.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro