Reklama
Reklama

Poznań: agresywny pies pogryzł 4 osoby

W rejonie ulicy Rubież bez nadzoru biegał agresywny pies. Pogryzł on 4 osoby, które zostały odwiezione do szpitala. Pies nie miał aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Interweniowała straż miejska.

Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Rubież. Pies biegał bez nadzoru, był agresywny i zaatakował 4 osoby - zostały one przewiezione do szpitala. Był to duży pies przypominający owczarka niemieckiego. Mieszkańcy natychmiast wezwali straż miejską. Na podstawie informacji od mieszkańców udało się odnaleźć jego właściciela.

Strażnicy prawdopodobnie obudzili mężczyznę, który wyglądał na "zmęczonego" alkoholem. Dopiero na jego widok pies uspokoił się i powrócił do domu. To jednak nie kończy sprawy. Cztery osoby zostały pogryzione. Wszystkich przewieziono do szpitala. Jak wynika z informacji uzyskanych przez strażników pies nie miał aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Na tym interwencja się nie skończyła ponieważ mieszkańcy poinformowali, że pies jest źle traktowany i bity przez swojego właściciela. Sprawę pogryzień i niehumanitarnego traktowania zwierzęcia przekazano Policji. O pogryzieniach został też poinformowany Sanepid.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro