Reklama

UAM: najwięcej chętnych na filologię szwedzką

Aż 23 osoby ubiegały się o jedno miejsce na studiach pierwszego stopnia na filologii szwedzkiej UAM. To najbardziej oblegany kierunek studiów w tegorocznej rekrutacji na uniwersytecie. Na drugim miejscu znalazła się filologia duńska. Ci, którzy nie dostali się na wymarzony kierunek, mogą jeszcze studiować na UAM. Trwa dodatkowa rekrutacja.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zachęca osoby, które nie dostały się na wymarzony kierunek studiów, by wzięły udział w dodatkowej rekrutacji na tej uczelni. Na jakich kierunkach są jeszcze dostępne miejsca? Jest ich kilkadziesiąt! Wciąż można zacząć studia m.in. na archeologii, bioinformatyce, biologii, chemii, filmoznawstwie, filologii rosyjskiej (a także nowogreckiej, słowiańskiej czy ukraińskiej), fizyce, geografii, historii, informatyce, matematyce, pedagogice, czy socjologii. Pełna lista kierunków dostępna jest TUTAJ.

Jakie były w tym roku najpopularniejsze kierunku na UAM? Z danych uczelni wynika, że najbardziej popularna była filologia szwedzka - o jedno miejsce walczyły 23 osoby. Na drugim miejscu była filologia duńska (ponad 12 osób na miejsce), a na trzecim - geodezja i kartografia (ponad 9 osób na miejsce). W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków są jeszcze m.in. dziennikarstwo i komunikacja społeczna (ponad 7 osób na miejsce), japonistyka (7 osób na miejsce), psychologia (ponad 6 osób na miejsce), prawo (6 osób na miejsce) i reżyseria dźwięku (ponad 5 osób na miejsce).

Drugi nabór na studia prowadzi także Uniwersytet Artystyczny. Można jeszcze spróbować swoich sił w sprawdzianach kwalifikacyjnych m.in. na malarstwo, wzornictwo, fotografię czy design krajobrazu. Drugi nabór na kierunki turystyka i rekreacja oraz taniec w kulturze fizycznej prowadzi natomiast Akademia Wychowania Fizycznego. Rekrutację uzupełniają prowadzi też Politechnika Poznańska. Tutaj można rozpocząć studia m.in. na takich kierunkach jak fizyka techniczna, technologia ochrony środowiska i bioinformatyka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro