Reklama

Ławica: zaczynają przebudowę infrastruktury komunikacyjnej. Będzie nowy parking

fot. archiwum

21 września na okres 3 tygodni wyłączone z użytkowania zostanie lotnisko Ławica. Modernizacja pasa startowego trwa tu od kilku miesięcy, ale na przełomie września i października prace nie pozwolą na obsługiwanie połączeń lotniczych. Tymczasem już teraz rozpoczynają się roboty związane z przebudową infrastruktury komunikacyjnej przy lotnisku.

Od miesięcy wiadomo, że 21 września wyłączone z użytkowania będzie lotnisko Ławica. Od kilku miesięcy trwają tu bowiem prace związane z modernizacją pasa startowego. Samoloty ponownie będą lądować na poznańskim lotnisku po trzech tygodniach - prace uniemożliwiające obsługę operacji lotniczych mają się zakończyć 11 października.

Tymczasem już w poniedziałek przy lotnisku rozpoczynają prace związane z modernizacją infrastruktury komunikacyjnej przy Ławicy. - W pierwszej kolejności wybudujemy parking o powierzchni 7 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczony na ponad 200 miejsc postojowych - mówi Jędrzej Wasilewski, zastępca kierownika budowy z firmy Skanska. - Następnie zbudujemy drogę dojazdową o długości ponad 400 m, od ul. Bukowskiej do ronda znajdującego się przed terminalem. Ponadto, powstanie kanalizacja deszczowa (łącznie 650 m), nowe oświetlenie (wzdłuż drogi 19 latarni jednoramiennych, a na parkingu 8 trójramiennych). Przebudowie zostaną poddane istniejące skrzyżowania wewnętrzne. Wykonamy również specjalny elektroniczny system parkingowy uwzględniający kontrolę dostępu wraz z systemem poboru opłat. W jego skład wejdą: szlabany, terminale wjazdowe, automatyczne kasy biletowe, terminale wyjazdowe dla parkingu o pojemności 770 miejsc postojowych - dodaje.

Prace związane z budową parkingu i przebudową dróg przy lotnisku mają się zakończyć w pierwszej połowie grudnia i nie mają powodować utrudnień dla pasażerów. Będą kosztować blisko 6 mln zł netto.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro