AME Poznań: złote medale dla Chorwatów

Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu z nami. W niedzielę zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w turnieju mężczyzn. Chorwaci z Vern University of Applied Sciences pokonali Rosjan z Siberian Federal University 3:1 (1:1). Trzecie miejsce w turnieju zajęli reprezentanci Univeristy of Paris 1 Pantheon-Sorbonne. Polskie drużyny uplasowały się odpowiednio na 10. miejscu Uniwersytet Adama Mickiewicza, a 12. miejsce Uniwersytet Ekonomiczny.

- Zagraliśmy wielki turniej. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną z dużymi umiejętnościami. Rosjanie zagrali bardzo dobrze w obronie, ale skruszyliśmy ich i wygraliśmy. Pokazaliśmy, że wierzymy w siebie i umiemy wygrywać - mówił na gorącu po pojedynku finałowym Kristijan Grbesa, zawodnik ze zwycięskiej drużyny Vern.

Z zajęcia drugiego miejsca w turnieju zadowolony był trener rosyjskiej drużyny Nikolay Zheleznov: - Jest to nasz sukces. Paru zawodników nie przyjechało z nami do Polski. Mieliśmy za cel minimum dojść tutaj do finału i dokonaliśmy tego.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Vedran Matosevic z Vern University of Applied Sciences (Chorwacja). Najwięcej bramek (14) zdobył Roman Zelenskyii z Sumy State University (Ukraina). Najlepszym bramkarzem zawodów został Oleg Pichugin z Siberian Federal University (Rosja). Ta uczelnia dostała także nagrodę Fair Play.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Europy w futsalu, 9 sierpnia 2015r.

Miejsca 19-20
Technical University Darmstadt (GER) - Waterford Institute of Technology (IRL) 5:6