Reklama

Dziecko, karabin i granat. Tak rekrutuje Państwo Islamskie

fot. twitter.com/terror_monitor
fot. twitter.com/terror_monitor

Państwo Islamskie nie rezygnuje z rozszerzania swoich wpływów na kolejne terytoria. Muzułmańscy ekstremiści maja również coraz bardziej wstrząsające metody rekrutacji. To najnowszej wykorzystali zdjęcie noworodka, któremu towarzyszą... granat i karabin.

Jak pisze dailymail.couk, ISIS kieruje swój wzrok w kierunku Indonezji. Mieszkańców tego kraju chce przekonać za pomocą skandalicznych metod. "Wujkowie i cioci. Przybądźcie do Syrii na dżihad, gdziekolwiek jesteście" - czytamy na dołączonej do zdjęcia kartce.
Indonezja to bardzo ciekawy z punktu widzenia ISIS teren. Mieszka tam ok. 250 milionów osób, a ponad 86% z nich to muzułmanie. Społeczeństwo bardzo negatywnie zareagowało na działania Państwa Islamskiego. Indonezyjczycy od dawna podkreślają obowiązująca w ich kraju wolność słowa i wyznania, a także szacunek do pokoju. Mimo to kilkaset osób - według różnych szacunków od 300 do 700 - postanowiło udać się do Syrii i walczyć po stronie ISIS.
Prowadzone od wielu miesięcy naloty państw zachodnich zmniejszyły teren kontrolowany przez ISIS. Radykałowie znajdują jednak coraz więcej sojuszników. W Syrii i Iraku pod ich jurysdykcją znajdują się bardzo duże obszary. W miejscach tych zaprowadza się kalifat, a chrześcijanie, szyici, Kurdowie i inne mniejszości poddawane są daleko idącym dyskryminacjom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro