Reklama
Reklama

Poznań z najniższym poziomem bezrobocia w kraju

Stolica Wielkopolski może poszczycić się najniższym bezrobociem w kraju. Mimo to bez zatrudnienia pozostaje nadal ponad 9,5 tysiąca poznaniaków.

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy na koniec czerwca 2015 roku stopa bezrobocia wyniosła 2,9 procent to najniższy poziom bezrobocia w kraju. Wśród największych miast na kolejnych miejscach plasują się: Warszawa (3,9%), Wrocław (3,9%), Katowice (4,2%), Kraków (4,9%), Gdańsk (5,2 %). najwyższy poziom bezrobocia notuje się w Łodzi - wynosi on 10,8 procent.

Na koniec czerwca liczba bezrobotnych w Poznaniu wyniosła 9,5 tysiąca osób to o 0,5 tysiąca mniej niż miesiąc wcześniej. Natomiast w okresie pierwszego półrocza 2015 r. liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 0,9 tysięcy osób. Należy też zaznaczyć, że według informacji Powiatowego Urzędu Pracy w stosunku do I półrocza roku poprzedniego o 40 procent zwiększyła się liczba dostępnych ofert pracy. Najwięcej osób poszukujących pracy posiada wykształcenie gimnazjalne lub wyższa.

W całym powiecie poznańskim stopa bezrobocia w pierwszym półroczu 2015 roku wyniosła 3,3 procent - jest najniższą wśród wszystkich powiatów w kraju. Taki stan utrzymuje się od czerwca 2012 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro