Reklama
Reklama

Znalazła portfel i oddała strażnikom miejskim. W środku m.in. 1500 zł i karty płatnicze

Park zyskał imię Tadeusza Mazowieckiego w zeszłym roku | fot. Mariusz Potrawiak

Poznanianka podczas spaceru po parku Mazowieckiego (teren nad Wartą przy moście Królowej Jadwigi) znalazła portfel. Bez zaglądania do środka oddała go strażnikom miejskim. Okazało się, że w środku było ponad 1500 złotych, karty płatnicze i komplet dokumentów.

Choć wydawałoby się, że takie zachowanie to żadna sensacja i powinno być jak najbardziej normalne, wciąż trudno jest o takich ludzi. Mieszkaniec Murowanej Gośliny podczas pobytu w Poznaniu zgubił portfel. Konkretnie zgubił go w parku Mazowieckiego przy moście Królowej Jadwigi. Na jego szczęście - zgubę odnalazła uczciwa poznanianka.

- Oprócz 1545,40 zł w portfelu były 4 karty płatnicze różnych banków, dowód rejestracyjny oraz polisa OC samochodu osobowego, dowód osobisty, prawo jazdy oraz karta telefoniczna. Portfel znalazła spacerująca kobieta i oddała go dyżurnemu straży miejskiej na Starym Mieście - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Kobieta w rozmowie ze strażnikami zaznaczyła, że nie zaglądała do portfela i chce pozostać anonimowa. - Dyżurny straży miejskiej sporządził protokół, w którym spisał całą zawartość portfela a następnie, za pośrednictwem policji, poinformował mieszkańca Murowanej Gośliny o odnalezionych dokumentach. Wczoraj, do siedziby straży miejskiej na Starym Mieście zgłosił się pan Michał, właściciel zagubionego portfela. Nie ukrywał radości z odzyskania wszystkich pieniędzy i dokumentów - dodaje Piwecki.

Szczęśliwy właściciel dziękuje uczciwej mieszkance za pomoc. A my, podobnie jak strażnicy miejscy, przyłączamy się do podziękowań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro