Reklama
Reklama

Żona nie podała mu papierosów, więc ją podpalił

51-letni mieszkaniec Ostrzeszowa w wyniku nieporozumień rodzinnych oblał żonę denaturatem i podpalił. Kobieta doznała oparzeń drugiego stopnia klatki piersiowej i brzucha. Na własne żądanie opuściła szpital.

W ubiegły wtorek policjanci z Ostrzeszowa zostali wezwani na ul. Grabowską gdzie, zgłoszono interwencję domową. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 51-letni mężczyzna, pod wpływem alkoholu podpalił żonę. Około godziny 17 mężczyzna zwrócił się do żony aby podała mu tytoń. W momencie gdy kobieta odmówiła podania przedmiotu oblał ją denaturatem, a następnie podpalił - informuje Ewa Jakubowska, rzecznik policji w Ostrzeszowie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała poparzeń drugiego stopnia klatki piersiowej i brzucha, które stanowiły 5% całkowitej powierzchni ciała - dodaje.

51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany. Może usłyszeć zarzut - narażenia utraty życia i zdrowia. Za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.Kobieta na własne żądanie opuściła szpital.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro