Reklama
Reklama

Przejście dla pieszych na ul. Matyi: prace na jezdni południowej mają ruszyć we wrześniu

fot. UMP

29 lipca Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego w kierunku dworca PKP. Prace mają ruszyć we wrześniu.

Problem dojścia z przystanków tramwajowych "Poznań Główny" do budynku dworca był nagłaśniany od momentu gdy okazało się, że inwestor prowadzący przebudowę ulicy Matyi planuje tu jedynie przejście podziemne. Tym samym droga na dworzec jest znacznie dłuższa. Takie rozwiązanie nie podobało się poznaniakom i społecznikom.

W trakcje swojej kampanii wyborczej prezydent Jacek Jaśkowiak obiecywał, że przejście powstanie już w marcu, jednak już w lutym okazało się, że termin jest nierealny i podano, że przejście dla pieszych na ulicy Stanisława Matyi pojawi się we wrześniu 2015 roku.

Jak poinformowało w piątek biuro prasowe Urzędu Miasta 29 lipca Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez południową jezdnię ulicy Stanisława Matyi z przystanku tramwajowego w kierunku dworca PKP. Umożliwia to ogłoszenie przetargu na realizację prac budowlanych. Przetarg zostanie ogłoszony w czwartek, 6 sierpnia. Otwarcie ofert jest przewidziane na 21 sierpnia tego roku. We wrześniu, niezwłocznie po wyborze wykonawcy, rozpoczną się roboty budowlane - czytamy w komunikacie. Na realizację zadania ZDM posiada zabezpieczone środki w wysokości 500 tys. złotych.

Koncepcja, która została przedstawiona na konferencji prasowej w lutym przez Jacka Jaśkowiaka,prezydenta Poznania oraz Macieja Wudarskiego, zastępcy prezydenta Poznania. 12 czerwca Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził projekt docelowej organizacji ruchu natomiast 13 lipca uzyskano pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych na obszarze zespołu urbanistyczno-architektonicznego wpisanego do rejestru zabytków. Koncepcja została również poddana konsultacjom społecznym na stronie ZDM od 3 do 18 marca.

ZDM zlecił również opracowanie koncepcji stanowiącej uzupełnienie obecnie realizowanego zadania o wykonanie przejścia dla pieszych przez północną jezdnię ulicy Stanisława Matyi. Na jej podstawie zostanie ustalona możliwość oraz ewentualny zakres niezbędnych prac, związanych z nimi kosztów oraz zostanie stworzony harmonogram kolejnych działań. Termin wykonania ww. koncepcji został ustalony na 7 września tego roku - informuje biuro prasowe, UMP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
3.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro