Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

The Jet Set - kolejna porażka podczas Konkursu Eurowizji

a.r.
piątek, 11.05.2007 r.
godz. 11.26

Nie pomogła krótka spódniczka Sashy i eksponowane mięśnie przez Davida. Nie pomogli też tancerze i śpiewanie w języku angielskim. Zbyt dużo błędów wokalnych przyczyniły się do zakończenia przez grupę The Jet Set zmagań o zwycięstwo podczas Konkursu Eurowizji.

Polacy po raz kolejny nie dostali się do finału konkursu. Dziesięciu wykonawców spośród dwudziesty ośmiu miało szansę zakwalifikowania się do ścisłej czołówki. Decydujące na tym etapie były glosy widzów przekazywane za pośrednictwem wysyłanych smsów. Europejczykom nie spodobał się występ naszych reprezentantów.

Zespół The Jet Set zapowiadał się bardzo dobrze. Podczas licznych promocji oraz koncertów piosenka "Time to party" zyskała uznanie zarówno innych uczestników konkursu jak i zwykłych słuchaczy. Dlaczego w takim razie się nie udało? Specjaliści uważają, że zadecydował brak zdolności wokalnych piosenkarki, a nieczyste dźwięki utrudniały słuchanie piosenki. Inne opinie głoszą, że zadecydowały normy polityczne. Konkurs staje się coraz bardziej polityczny, sąsiedzi głosują na siebie i nie ma znaczenia kto jak śpiewa i co sobą reprezentuje.

Konkurs Eurowizji organizowany jest od 51 lat. Polska rozpoczęła uczestnictwo w 1994 roku ogromnym sukcesem Edyty Górniak. Tego wrażenia i takiego zwycięstwa (wokalistka zajęła drugie miejsce) nie powtórzył już nikt z naszego kraju. Piosenka "To nie ja" i umiejętności wokalne artystki zachwyciły jury. Od tego czasu nasi reprezentanci nie potrafili dobrze i godnie zaprezentować naszego kraju.

Reklama