Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

S5 z Poznania coraz bliżej! Podpisano umowę z wykonawcą

KaT
czwartek, 30.07.2015 r.
godz. 14.49
KaT | czwartek, 30.07.2015 r., godz. 14.49
S5 z Poznania coraz bliżej! Podpisano umowę z wykonawcą
fot. Michał Nadolski

W czwartek GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą kolejnego odcinka trasy S5 w Wielkopolsce. Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy węzłami Poznań Zachód (A2) i Wronczynem. Prace mają potrwać do jesieni 2017 roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, w czwartek podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S5 pomiędzy Poznaniem i Wronczynem. Już w lutym informowaliśmy, że najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Włoch. To właśnie z Włochami (Toto Construzioni Generali oraz Vianini Lavori) podpisano umowę na budowę 16-kilometrowego odcinka.

- W ramach umowy wykonawca wybuduje drogę ekspresową S5 o długości około 16 km - 2 jezdnie po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne, 3 węzły drogowe, 17 obiektów inżynierskich, Miejsca Obsługi Podróżnych, drogi publiczne uzupełniające istniejącą sieć dróg, drogi serwisowe służące do obsługi terenów przyległych do drogi S5 - wyjaśnia Alina Cieślak z GDDKiA.

Na trasie pojawią się także m.in. przepusty, przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, kanalizacja teletechniczna, deszczowa, oświetlenie, zbiorniki retencyjne, ogrodzenie, a także cała infrastruktura w Miejscach Obsługi Podróżnych. - Zakres robót związanych z inwestycją obejmuje także wykonanie nasadzeń zieleni wzdłuż dróg, która będzie wykonywana w końcowej fazie realizacji inwestycji, opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Umowa opiewa na 529 milionów złotych. Wykonawca ma 22 miesiące na ukończenie prac (nie wlicza się w to okresów zimowych między 15 grudnia i 15 marca). Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, trasą powinniśmy pojechać w listopadzie 2017 roku.

Reklama