Reklama
Reklama

Świadkowie Jehowy przez 60 lat molestowali dzieci?

fot. creationc sxc.hu

W Australii miejscowy Zbór Świadków Jehowy miał ukrywać ponad tysiąc przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Miało to trwać przez 60 lat. W sprawie trwa rządowe śledztwo.

Według informacji, jakie cytuje Rzeczpospolita na podstawie agencji Reutera dochodzenie jest prowadzone przez Australijską Królewską Komisję ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Miejscowy Zbór Świadków Jehowy miał przez 60 lat ukrywać ponad tysiąc przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Przed Komisją Królewską zostaną przedstawione dowody, że od 1950 roku żaden z 1006 domniemanych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez Świadków Jehowy nie został zgłoszony władzom świeckim - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Angus Stewart, członek Australijskiej Królewskiej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. To sugeruje, że w Zborze Świadków Jehowy istnieje praktyka ukrywania informacji dotyczących przestępstw seksualnego wykorzystywania dzieci i niezgłaszania zarzutów na policję lub do innych właściwych organów - dodał.

W sprawie wyjaśnienia ma złożyć dwóch Świadków Jehowy, którzy mieli być nakłaniani przez starszych Zboru żeby nie zgłaszali władzom, że byli wykorzystywani seksualnie.

Według informacji cytowanych przez Rzeczpospolitą Świadkowie Jehowy z australijskiego Zboru poinformowali, że na podstawie wewnętrznego śledztwa usunęli w tej sprawie ze swojej wspólnoty 401 członków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro