Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4

Kaponiera: koszt remontu ze 120 mln urósł już do 335 mln. Uda się go zakończyć w listopadzie?

KaT
piątek, 17.07.2015 r.
godz. 07.15
KaT | piątek, 17.07.2015 r., godz. 07.15
Kaponiera: koszt remontu ze 120 mln urósł już do 335 mln. Uda się go zakończyć w listopadzie?
fot. Łukasz Mozalewski

Przebudowa Kaponiery powoli zamienia się w niekończącą się historię. W tym tygodniu stanowisko straciła prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, spółki odpowiedzialnej za inwestycję. Teraz to nowy prezes będzie walczyć, by rondo ukończono w listopadzie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Inwestycja polegająca na przebudowie węzła komunikacyjnego Kaponiera rozpoczęła się w 2011 roku, a termin jej ukończenia kilka razy zmieniano. W kwietniu informowaliśmy, że wciąż aktualnym terminem zakończenia robót jest listopad 2015 roku. W maju jednak pojawiały się doniesienia, że ta data może już nie być aktualna. Na stronie internetowej Poznańskich Inwestycji Miejskich pojawiła się bowiem informacja o grudniowym odbiorze końcowym na Kaponierze. A bez odbioru końcowego na rondo nie wrócą samochody i tramwaje.

- Jesteśmy w trakcie sprawdzania dokumentów. Robimy wszystko, by inwestycja zakończyła się jak najszybciej, ale najważniejsze, by była prowadzona rozsądnie - mówiła na początku maja Katarzyna Górecka, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Kiedy prace mogą się zakończyć? - Chciałabym, aby to był listopad, ale na datę ukończenia prac składa się bardzo wiele elementów. Dziś nie możemy jednoznacznie podać takiej daty - dodała.

Dziś Katarzyna Górecka nie jest już prezesem PIM. Na stanowisku zastąpił ją Paweł Śledziejowski. Od czwartku jest szefem spółki. Przyznaje, że ta nie działała właściwie. - Złe planowanie, złe projekty, hurraoptymizm panujący wśród ówczesnych decydentów odpowiedzialnych za realizację inwestycji, nieprzewidywanie pewnych negatywnych symptomów, które mówiły, że to nie pójdzie tak łatwo jak się wszystkim wydawało - wymienia.

Śledziejowski obecnie zapoznaje się z dokumentacją miejskich inwestycji, w tym ronda Kaponiera. Czy listopad jest realnym terminem ukończenia prac? Tego dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych dniach.

Początkowo zakładano, że przebudowa Kaponiery będzie kosztować około 120 milionów złotych. Dziś, po m.in. konieczności rozszerzenia zakresu inwestycji w ramach np. przebudowy mostu Uniwersyteckiego, mówi się już o 335 milionach złotych.

Reklama