Reklama

Poznański Rower Miejski ma 30 stacji, a to nie koniec!

Od poniedziałku mieszkańcy mogą korzystać z 30 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Nowe stacje pojawiły się m.in. przy pętli tramwajowej na Dębcu, rondzie Starołęka i Parku Sołackim. A to nie koniec. Do końca lipca powstanie 7 nowych stacji m.in. przy Nowym ZOO i Malta Ski. Poznańskim system jest obecnie najnowocześniejszym w kraju.

Już od kilku tygodni informujemy, że w wakacje system Poznańskiego Roweru Miejskiego zostanie poszerzony o dodatkowe stacje. Mamy dobrą wiadomość - od poniedziałku można już korzystać ze stacji rowerowych w 14 nowych lokalizacjach. Oto one:

Politechnika Centrum Wykładowe (Piotrowo)

Park Sołacki (Wielkopolska/Nad Wierzbakiem)

Głogowska/Hetmańska

Termy Maltańskie (przy wejściu głównym)

Dębiec (pętla tramwajowa)

Grunwaldzka/Grochowska

Górczyn (pętla autobusowo-tramwajowa),

AWF (Droga Dębińska/Królowej Jadwigi)

Rondo Starołęka

Rondo Solidarności

Dworzec Sobieskiego

UAM Pływalnia

UAM Wydział Matematyki i Informatyki (Kampus Morasko),

UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (Kampus Morasko).


Obecnie PRM liczy 30 stacji i 350 rowerów. Jest najnowocześniejszym systemem rowerowym w Polsce. - Od dzisiaj Poznań dysponuje najnowocześniejszą siecią wypożyczalni rowerów publicznych w Polsce! Jeszcze w te wakacje zostanie rozbudowany o kolejne 7 punktów i powiększony o 90 jednośladów - mówi dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Bogusław Bajoński.

To prawda, jak informuje Nextbike Polska, do końca lipca siedem nowych stacji pojawi się w wybranych lokalizacjach. To miejsca, które zostały wskazane w konsultacjach społecznych przez mieszkańców. Dodatkowe stacje pojawią się w takich lokalizacjach:

Os. Lecha (Chartowo/Piaśnicka)

Nowe Zoo

Garbary (pętla autobusowa)

Wilczak

Traugutta

Malta Ski

Zielona.


Nowe stacje rowerowe wyposażone są w nowe terminale, z ekranami dotykowymi. Ich obsługa nieco różni się od tych "starszego typu", warto więc postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na terminalu. - Pierwszy etap wdrażania nowych rozwiązań systemowych to zawsze czas, wymagający optymalizacji ze strony operatora, ale również cierpliwości i nauki zasad od użytkowników. Dlatego prosimy, by zarówno osoby, które dopiero teraz się zarejestrują, jak i doświadczeni użytkownicy czytali instrukcje umiejscowione na stacjach i spokojnie stosowali się do wskazówek podawanych na wyświetlaczach - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike. - Korzystanie z systemu z elektrozamkami (nowe zabezpieczenie rowerów) jest znacznie prostsze i wygodniejsze od dotychczasowego rozwiązania, ale wymaga przyzwyczajenia - dodaje.

Co ważne, nowe stacje oprócz ekranu dotykowego, posiadają również terminal płatniczy. Dzięki niemu, w przypadku rejestracji przy stacji, można zasilić swoje konto korzystając z karty. Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, w którym zastosowano takie rozwiązanie.

Najpopularniejszą stacją PRM w tym roku jest ta przy ulicy Półwiejskiej. Na drugim miejscu znajduje się ta zlokalizowana przy ul. 27 Grudnia, a na trzecim na Moście Teatralnym. W ciągu trzech lat planuje się rozbudowę systemu do 1000 rowerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!
16℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro