Reklama
Reklama

Zdjęcia poznańskiej burzy podbijają internet

fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Zdjęcia poznańskiej burzy wykonane przez Łukasza Ogrodowczyka z Polskiej Agencji Prasowej można było zobaczyć m.in. w The Guardian i The Economist. Mają tysiące polubień.

Do naszej redakcji dotarły w środę dziesiątki zdjęć burzy, która przeszła w nocy z wtorku na środę nad Poznaniem. "Łapanie błyskawic" od lat fascynuje wielu fotografów - nie tylko tych zajmujących się zdjęciami amatorsko, ale też tych profesjonalnych. Jednym z nich jest Łukasz Ogrodowczyk.

- Wczorajsza noc była niesamowita, burza jaka przeszła nad Poznaniem była fantastyczna. Zrobiliśmy dziesiątki zdjęć, goniliśmy burzę, ale jedno zdjęcie znane jest już nie tylko w Polsce ale też zagranicą - napisał w środę na swoim facebookowym profilu Ogrodowczyk.

Jego zdjęcia przedstawiające burzę nad poznańskimi Ratajami dzięki Polskiej Agencji Prasowej trafiły do European Pressphoto Agency, a następnie zostało wykorzystane m.in. przez The Economist czy The Guardian. Zdjęcia mają tysiące polubień internautów. Wcale nas to nie dziwi - robią wrażenie!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
18℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro