Reklama
Reklama

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania pyta o przejście dla pieszych przy dworcu

fot. UM Poznań

Dyskusja na temat naziemnego przejścia dla pieszych przy nowym dworcu PKP toczy się od wielu miesięcy. Temat pojawiał się również w ubiegłorocznej kampanii wyborczej, a Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że budowa przejścia będzie jedną z pierwszych jego decyzji.

Szybko okazało się jednak, że budowa przejścia nie jest tak prostą kwestią, konieczne jest przygotowanie projektów i przeprowadzenie konsultacji społecznych. Władze miasta deklarowały jednak, że przejście powstanie do końca sierpnia. Konsultacje zostały przeprowadzone w marcu, a od tego czasu nie pojawiły się nowe informacje o planowanej inwestycji. Interwencję w tej sprawie podejmuje stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, które od wielu miesięcy walczyło o budowę przejścia.

Członkowie stowarzyszenia napisali list do władz miasta -W marcu br. odbyły się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przejścia przez ulicę Matyi, na wysokości Dworca PKP i centrum handlowego, w celu skrócenia drogi na dworzec. Niestety, mimo że minęły ponad 3 miesiące od ich zakończenia, nie doczekaliśmy się opublikowania ich podsumowania. Ponad 100 dni wydaje się być jednak wystarczającym czasem, aby podsumować uwagi zgłoszone przez mieszkańców. Z przykrością stwierdzamy, że zmiany w kierownictwie ZDM i PIM nie podniosły jak na razie standardów prowadzenia konsultacji społecznych - czytamy w liście. Społecznicy domagają się opublikowania wyników konsultacji i projektu przejścia, a także informacji, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro