Reklama
Reklama

Poznań: mieszkańcy pozbyli się starych mebli przy ulicy. Za sprzątanie płacimy wszyscy

Przed sprzątaniem | fot. Straż miejska

Do strażników miejskich z Winograd dotarła informacja o starych meblach zalegających na terenie przy ulicy Grudzieniec. Porzucili je tu mieszkańcy. Za sprzątanie musimy zapłacić wszyscy. W ubiegłym roku sprzątanie takich miejsc kosztowało prawie 600 tysięcy złotych.

Przy ulicy Grudzieniec można było do niedawna zobaczyć porzucone przez mieszkańców meble, które prawdopodobnie zastąpiono w domach nowymi egzemplarzami. - Przekazanie ich do recyklingu okazało się zbyt trudne, mieszkańcy postanowili więc wyrzucić stare meble na poboczu drogi - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Strażnicy miejscy próbowali ustalić skąd pochodzą meble, ale mimo rozmów z okolicznymi mieszkańcami nie udało się ustalić sprawcy dzikiego wysypiska. - W takiej sytuacji obowiązek uporządkowania spoczywa na zarządcy terenu. Strażnicy ustalili, że meble te leżały na terenie miejskim zarządzanym przez Wydział Gospodarowania Nieruchomościami UMP. Zostały uprzątnięte na koszt wszystkich mieszkańców - dodaje.

Jak się okazuje, tylko w ubiegłym roku miasto musiało wydać blisko 600 tysięcy złotych na porządkowanie terenów miejskich o powierzchni 223 hektarów. - Kwota ta nie obejmuje kosztów porządkowania pasów drogowych, parków i zieleńców, lasów i miejskich nieruchomości mieszkalnych - zaznacza.

Jakich śmieci poznaniacy porzucają najwięcej? W ubiegłym roku było to prawie 38 ton odpadów budowlanych, ponad 14 ton mebli i 10 ton gruzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro