Reklama
Reklama

Wilda: szpecące budki zastąpi nowoczesna kamienica

Plac z budkami i kamienicą | fot. Google Street View/ CDF Architekci

Prawdopodobnie w przyszłym roku przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i 28 Czerwca 1956 zajdą ogromne zmiany. Znikną stąd szpecące okolicę budki, a w ich miejscu pojawi się nowoczesna kamienica.

O planach inwestora jako pierwsza napisała Gazeta Wyborcza. Mieszkańcy Wildy, ale nie tylko tego rejonu Poznania, doskonale kojarzą miejsce przy ulicy 28 Czerwca 1956, w którym królują mało estetyczne handlowe budki. Tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego w jednej z takich budek działa m.in. "Las Vildas", punkt handlowy, o czym "dumnie" informują szyldy. O działalności kolejnych punktów w sąsiedztwie także informują szyldy reklamowe, a każdy z nich jest zupełnie "z innej bajki". Nie trzeba być specjalistą, by stwierdzić, że taki widok z pewnością nie poprawia wizerunku Wildy.

W przyszłym roku sytuacja w tym miejscu może się jednak diametralnie zmienić. W pracowni architektonicznej CDF Architekci powstał projekt nowoczesnej kamienicy, która ma stanąć na działce dziś zajmowanej przez budki. Kilkukondygnacyjny budynek ma mieć podziemny parking i zajmie całą działkę między sąsiednimi budynkami.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa Kamienicy Wildeckiej (tak ma się nazywać) ruszy w 2016 roku. Warunki zabudowy już zostały wydane. Teraz inwestor będzie się starać o pozwolenie na budowę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro